Kancelaria Adwokacka, ul. Młyńska 4/2, 61-729 Poznań

Europejski Dzień Prawnika 2015

W dniu 10 grudnia 2015 r. w całej Europie obchodzono Europejski Dzień Prawnika. Jego celem jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.

W tym roku tematem przewodnim Europejskiego Dnia Prawnika była wolność słowa, jej gwarancje i granice.

Organizacją wydarzenia w Polsce zajęły się wspólnie Naczelna Rada Adwokacka oraz Krajowa Rada Radców Prawnych. Z ich inicjatywy adwokaci i radcowie prawni spotykali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski.

W dniu 10 grudniu 2015 r. adwokat Marta Kościelska miała przyjemność spotkać się z uczniami klas trzecich Gimnazjum w Koziegłowach i porozmawiać z nimi na tematy dotyczące zawodów prawniczych, wpływu prawa na życie człowieka, w tym na życie nastolatka oraz wolności słowa.

Krótki wykład był ilustrowany przykładami z życia codziennego oraz z aktualnego orzecznictwa polskich sądów. Po zakończeniu prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazje uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.