Kancelaria Adwokacka, ul. Młyńska 4/2, 61-729 Poznań

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2017 – Nieodpłatne porady dla osób pokrzywdzonych

 

Nasza Kancelaria, jak co roku, bierze udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

W związku z tym mec. Marcin Stachowiak będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym w dniu 23 lutego 2017 r. w godzinach od 12:00 do 15:00.

Ze względu na duże zainteresowanie, uprzejmie prosimy o telefoniczną (tel. 502 559 730) lub mailową (kontakt@stachowiak-koscielska.pl) rezerwację terminów bezpłatnych porad.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Pokrzywdzonym jest każda osoba, której dobro prawnie chronione (życie, zdrowie, mienie, wolność, bezpieczeństwo, cześć, itp.) zostało wskutek przestępstwa naruszone lub zagrożone takim naruszeniem.

W tym roku szczególna uwaga poświęcona będzie zagadnieniom związanym z uprawnieniami wynikającymi z ustawy z dnia 7 lipca 2005 roku o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych.